Düşük Güç Mesafe Sensörü

Düşük Güç Mesafe Sensörü

Instagram Sayfamız: @lentark

ATMEGA-S1B1LP ve ATMEGA-S1B2LP geliştirme kartlarının öne çıkan özelliği hassas bir mimik sensörüne sahip olmalarıdır. Bu sensör görüş alanındaki obje ile kendisi arasındaki mesafeyi, objenin hareket yönünü, objenin rengini ve ortam aydınlatma şiddetini algılayabilmektedir. Sensörün görüş alanı programlanarak değiştirilebilmekte ve 0 - 300mm arasında seçilebilmektedir. Sensörün elde ettiği bilgileri yorumlamak için kart üzerine kolayca programlanabilen ATMEGA328p mikro denetleyicisi yerleştirilmiştir. Bu MCU piyasada bulabileceğiniz "Arduino" ürünlerinin en çok kullandığı mikro denetleyicilerdir. Dolayısı ile ATMEGA-S1BXLP bir "Arduino Pro-Mini 3.3V" gibi Arduino IDE programlama arayüzünde, ekteki görsel üzerinde belirtilen "Programlama Portları" kullanılarak programlanabilmektedir. Ayrıca AVR programlayıcısı veya paralel SPI yöntemleri ile de programlanabilmektedir. Kart üzerinde bulunan diğer portların görevleri yine programlayıcısı tarafından belirlenmektedir. Kısacası sensörden elde edilen verilerin nasıl yorumlanacağı, ve bu veriler ile neler yapılacağı kullanıcıya bırakılmıştır.

 

ATMEGA-S1BXLP'nin diğer öne çıkan özelliği ise ultra düşük güç tüketimine sahip olmasıdır. Bu ise batarya uygulamalarında oldukça büyük avantaj sağlamaktadır.

Sensör:

  • Yakınlık Algılama.
  • Renk Algılama.
  • Ortam Aydınlığı Algılama.
  • Hareket Yönü Algılama.

 

LED:

  • Programlanabilir Parlaklık.
  • 4000K Doğal Beyaz.
  • Yüksek Renk Kalitesi.

 

Switch:

  • Kompakt ve Yüzey Altı Uygulamalar için Uygun.

 

ATMEGA-S1B2LP, düşük güç devre tasarımına sahip bir arayüz ve kontrol kartıdır. Üst yüzeyinde, kullanıcının fiziksel etkilerini yorumlamak için kullanılmak üzere yerleştirilmiş bileşenler bulunmaktadır. Bunlar; dijital sensör, LED ve switch’dir. Alt yüzeyinde ise devre tasarımının diğer bileşenleri bulunmaktadır. Devre kartı, düşük güç tüketimi özelliği ile batarya uygulamalarında kullanılabileceği gibi doğrudan enerji kaynaklı (Prizden beslemeli) olan uygulamalarda da kullanılabilir.

Tüm Ürünler: https://www.lentark.com/urunler